Mit Personel Alımı 2018

Mit Personel Alımı 2018

Milli İstihbarat Teşkilatı kısa ismi ile MİT 1965 senesinde kurulmuş ve Türkiye Cumhuriyetinin anayasal düzenine, bölünmez birliğine, bağımsızlığına ve ülkemize karşı tehdit unsurları hakkında gizli bilgiler toplamak, gerektiği durumlarda ilgilileri uyarmak ve önlem almak amacı ile kurulan teşkilattır. İlk olarak 1921 senesinde Müselllah Müdafaa-i Milliye  ismi ile faaliyetlerine başlamış daha sonralarda Milli Emniyet Hizmeti adını alarak bir süre daha çalışmalarına devam etmiştir. Uzun yıllardır ülke güvenliği hususunda çalışmalarını sürdüren Mit'e nasıl girilir, nasıl başvuru yapılır ve başvuru şartları nelerdir? Tüm gerekli bilgiler haberimizin devamında yer almaktadır.

MİT’e başvuru nasıl yapılır?

Milli İstihbarat Teşkilatı, bünyesine dahil olmak isteyen adaylar için online olarak başvuruda bulunabilecekleri kariyer sayfası hazırlamıştır. Resmi kariyer sayfasını kullanarak özgeçmiş formuna bilgilerinizi bırakabilir veya kariyer fırsatları sekmesinden açık pozisyonları inceleyebilirsiniz. Özgeçmiş bırakmak isteyen adaylar için 19 farklı iş alanı hazırlanmış olup, bu iş alanları aşağıda verilmiştir. Mit açık pozisyonları inceleyerek kendinize uygun alana öz geçmiş bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

Mit Başvuru Şartları

Türk Vatandaşı olmak
18 yaşını doldurmuş olmak
En az ortaokul mezunu olmak ve/veya özel görevin gerektirdiği fakülte veya yüksek okullardan mezun olmak
Kamu haklarından mahrum bulunmamak
Teşkilatın mevzuatına göre atanmaya engel hali bulunmamak
Fakülte ve yüksek okul mezunları için 30 yaşını doldurmamış olmak (Özel durum: Dalında doktora veya lisans üstü eğitim yapmış olanlar için esas olan 32 yaş)
Askerlik hizmetini yapmış olmak. (Özel durum: İstihbarat uzman yardımcısı, mühendis ve teknik analizci branşlarında askerlikten tecilli personel de istihdam edilebilir.)
Mit İş İlanları 2018

Kariyer fırsatları sayfasında 3 adet açık pozisyon yer almaktadır. Bunlar ise istihbarat uzmanı, arapça dil uzmanı ve bilim ve teknoloji uzmanıdır. Bu 3 kadronun da kendine özgü başvuru şartları yer almaktadır.

Mit İş Başvurusu Formu için TIKLAYIN.

Mit kariyer sayfasına girdiğinizde ilk olarak yapmanız gereken T.C kimlik numaranızı, isim soyisim ve doğum tarihinizi daha sonra güvenlik doğrulama kodunu ilgili kutucuğa yazmanız gerekmektedir. Bu aşamalardan sonra sol alt köşede yer alan "sorgula" butonuna basarak başvuru ekranına giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu aşamaları yaparken "mobil" sürüm değil de bilgisayar üzerinden işlem yapmanız sizin için daha kolay olacaktır. Tüm bu işlemlerin ardından karşımıza çıkan ekranda Özgeçmiş formunu doldurmak için niteliklerinize en uygun olduğunu düşündüğünüz bir alan seçiniz. Özgeçmişin değerlendirmesinde Müsteşarlık takdiri esas olacaktır.

Size uygun olan alanı seçerek üzerine tıklamanız ve ok işareti sağ tarafta yer alan boş kutucuğa aktarmanız ilgili iş alanını seçtiğiniz anlamına gelmektedir. Kendinize uygun alanı seçtikten sonra sol altta "ileri" butonuna basınız. Bu aşamadan sonra karşınıza tekrar bir ekran açılacak bu kısımda ise size ait özel bilgileriniz örneğin: baba adı, uyruk, ülke, vatandaşlık bilgileri ve ehliyet gibi bilgiler istenmektedir. Bu formu da doldurup yine sol altta "ileri" butonunu kullanarak ilerleyiniz.

Bu aşamadan sonra evlilik bilgilerinizi istiyor yine kendinize göre doldurunuz. Bu aşamalardan sonra kendinize göre bilgileri vererek "ileri" butonuna basarak Mit iş başvuru formunu doldurmuş olacaksınız.

Mit İş Başvurusu Pozisyonları

İstihbarat Uzmanı
Arapça Dil Uzmanı
Sinyal Analiz ve Uygulamaları Uzmanı
Uydu Haberleşme Uzmanı
Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzmanı
Görüntü Analiz Uzmanı
Görüntü-Ses İşleme Uzmanı
Haberleşme Sistemleri Uzmanı
Yazılım Uzmanı
Haberleşme Yazılımları Geliştirme Uzmanı
Donanım Geliştirme Uzmanı
Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanı
Ağ Yönetim Uzmanı
Sistem Yönetim Uzmanı
Veri tabanı Yönetim Uzmanı
Bilişim Güvenliği ve İnternet Teknolojileri Uzmanı
Veri Madenciliği Uzmanı
Sistem Analizi Uzmanı
Mekanik Sistem Tasarım Uzmanı

Mit iş başvurusu nasıl yapılır, mit personel alımı şartları, yaş sınırı gibi bilgiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için "yorum" yazabilirsiniz.

Kaynak: personelalimi.biz
Mit Personel Alımı 2018 Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Selahattin Sağlam

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder